DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Denizyolu taşımacılığı uzun mesafelerde diğer yöntemlere göre oldukça ucuz, kaliteli ve güvenilir bir taşımaya olanak sağladığı için dünya ticaretinin çok büyük bir kısmına yayılmış durumda. Tonlarca yükü en güvenli şekilde ve en uygun maliyetle transfer etmenin sağladığı avantaj sayesinde taşımacılığın başladığı ilk yıllardan bu yana en çok kullanılan taşımacılık türü olarak karşımıza çıkıyor. Denizyolu taşımacılığı hizmetini mallarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde ucuza taşımak gayretinde olan FSP LOGISTICS sizler için eksiksiz olarak sağlıyor. Dünya’nın pek çok farklı noktasına kapıdan kapıya ya da limandan limana taşımacılık hizmeti veren şirketimiz sayesinde ihtiyacınıza yönelik olarak farklı konteyner çeşitlerimiz ve yükleme modlarımız ile sizler de bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Genel olarak iki şekilde karşımıza çıkan denizyolu taşımacılığını Liner ve Tramp başlığı altında inceleyebiliriz. Tramp taşımacılık türünde belli bir zaman ve tarih olmaksızın yüke bağlı olarak taşıma sağlanırken Liner taşımacılıkta daha önceden ayarlanmış belli tarihlere ve saatlere göre tarifeye dayalı olarak taşıma yapılır. Tramp taşımacılıkta yükün varlığı önemli iken Liner Taşımacılıkta önemli olan hizmettir. Son yıllarda daha sık tercih edilen Liner taşımacılık sektörde de önemli bir yer kaplıyor.

Denizyolu taşımacılığına yük ve gemi türlerine göre bakacak olursak da karşımıza Tanker Taşımacılığı, Ro Ro Taşımacılık, Konteyner Taşımacılığı, Dökme Yük Taşımacılığı ve Kombine Taşımacılık çıkar. Konteyner taşımacılığında taşınacak yükünüz hangi özellikte ise ona uygun olacak şekilde konteynerler ile yüklerinizi hasarsız ,uygun maliyetli bir şekilde Güney ve Kuzey Amerika, Rusya, Çin, Hindistan, Avustralya, Afrika ve diğer tüm Asya limanlarına taşıyoruz. Open top konteyner (üstü açık konteyner) , dökme yük konteyneri, tank konteyner, gibi farklı işlevlerdeki konteynerler ile değişik ebatlardaki konteynerlere talebinize göre ister FCL ( full container load- tam konteyner yükü) ister LCL (less container load- parsiyel konteyner yükü) olarak yükleme yapıp dilediğiniz destinasyonlara güvenli bir şekilde taşınmasını sağlıyoruz.

Güçlü acente ağımız sayesinde FSP LOGISTICS olarak ithalatçı ve ihracatçı firmalara dünya ticaretinde ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sağlayarak uygun maliyetli ve güvenli bir lojistik hizmet veriyoruz. Yükünüzü aldığımız ilk noktadan varış noktasına kadar olan periyotta gemiye yükleme ve boşaltma işlemlerinizden, gerekli gümrük işlemlerinizin yürütülmesine kadar geçen tüm süreçte sizlere efektif ve düşük maliyetli çözümler üretiyoruz.

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: